Jak se zbavit octomilek

Jak se zbavit octomilek

Rate this post

Obvykle nás tyto nepříjemné mušky sužují koncem léta, ovšem stačí někde zapomenout slupku z ovoce nebo třeba nedojedený banán a mohou se objevit kdykoliv v průběhu roku. Jakmile se jednou objeví, jen tak se z domácnosti nevypaří. Vy pak musíte úzkostlivě chránit vše, na co by si mohly „sednout“ a to např. včetně pečiva nebo suchých příloh v sáčcích. Takže jak se zbavit octomilek?

A jak se jejich všetečné přítomnosti zbavit? Máme pro vás několik tipů, které si poradí jen s prostředky, které najdete doma. Tedy žádná škodlivá chemie. To už je pasé. Proč si totiž domácnost znečišťovat víc, než je třeba? Vyzkoušejte některou z našich osvědčených metod.

Octomilky milují ovoce – zbavte je jejich největšího lákadla

Ano, většinu ovoce už nejspíše v lednici máme. Ovšem co s jablky, kterým se nejlépe daří v chladné spíži nebo s banány, jejichž pobyt v chladícím spotřebiči se přímo nedoporučuje? Odpověď je jednoduchá. Pokud nejde zrovna o zimní zásoby, pak zkrátka na týden až dva vložte do lednice úplně všechno.

A to nejenom ovoce. Octomilky například přitahují i rajčata (což de-facto ovoce je, protože se jedná o bobulovinu). Takže opravdu všechno, co jde, umístěte na některou z poliček v lednici. Nebojte se, je to jen dočasně. Jakmile se octomilek zbavíte, můžete zase svoje zásobárny vitamínů vrátit zpět na jejich přirozené místo.

Jak se zbavit octomilek

Náš tip: Pokud přece jen nějaké ovoce do lednice dát nechcete nebo nemůžete, uložte ho do sáčku. Nejlépe jsou ty se zadrhávacím okrajem, ovšem hodí se i vakuové na zip. Jen se ujistěte, že opravdu všude těsní a octomilky se dovnitř nedostanou.

Pamatujte si také, že nikdy (a nikde) opravdu nenechávejte ležet ovoce nakousnuté nebo naříznuté. Co nesníte hned, uložte do lednice nebo vyhoďte. Ovšem pozor. Octomilkám se líbí i v koši, takže veškerý ovocný a zeleninový odpad buď ihned odneste do kontejneru nebo ho opět vyhazujte v dobře uzavřených igelitových sáčcích. Ekologie zkrátka bude muset na chvíli stranou, jinak vám náš návod na téma jak se zbavit octomilek nijak nepomůže.

Velký počet octomilek zredukujete jednoduše – použijte vysavač

Ještě předtím, než si vezmete na pomoc výrobu pasti, se kterou vás seznámíme za chvíli, zredukujte výskyt octomilek tím nejjednodušším způsobem. Vezměte si k ruce vysavač – samozřejmě ne ten robotický, ale model s pořádně dlouhou hubicí. Octomilky se rády usazují v okolí míst, kde se naposledy dobře najedly. Takže vysavačem objedete kompletně kuchyňskou linku a zdi, případně stěny v obýváku. Nejvíce jich však bývá v kuchyni.

Jejich nevýhodou je, že létají opravdu pomalu, takže je snadno pochytáte i ve vzduchu. Chce se ale vybavit trochou trpělivost. Jakmile to uděláte, pak vám i vysavač, zapnutý po dobu pěti minut, opravdu skvěle pomůže. Tím však váš úkol zaručeně nekončí. Teď je třeba nasadit tzv. těžší kalibr.

Jak se zbavit octomilek – pochytejte je do pasti

Jak jsme už řekli, octomilky létají poměrně pomalu a těžkopádně. Takže opravdu není problém je pochytat do speciální pasti a následně se jich zbavit. Při líčení pasti však musíte být kreativní a pamatovat si jedno důležité pravidlo: s jednou pastí si zaručeně nevystačíte. To vám garantujeme.

Jak na výrobu pasti na octomilky

Najděte doma několik velkých zavařovaček, případně si „pomozte“ seříznutou PET lahví. Do těchto nádob nalijte sladký sirup nebo trochu džusu a překryjte je potravinářskou fólií, upevněnou například gumičkou. Do té propíchejte malé dírky a pasti rozestavte po bytě – všude, kde se octomilky nacházejí. A čekejte.

Trik je v tom, že octomilky vůni svého oblíbeného jídla ucítí a budou se za ní pídit tak dlouho, odkud nenajdou jeden z malých otvorů ve fólii. Jakmile se však dostanou dovnitř, ven už znovu netrefí, takže se nakonec ve sladké pasti utopí. Past nakonec jednoduše vyhodíte a máte hotovo.

Jak se zbavit octomilek – octomilky si libují také v neumytém nádobí

A na co ještě byste si měli dát pozor? Možná vás to překvapí, ale na neumyté nádobí. Octomilky se totiž nemusí nutně zaměřovat jen na ovoce a zeleninu. Naopak, dokáží mít mnohem větší záběr, když jim to dovolíte. Nejvíce jim chutnají zbytky nápojů. Nejde jen o oblíbené sirupy a džusy, zamilují si také víno nebo pivo. Nedopitých zbytků se proto vždy okamžitě zbavte a pro jistotu ještě sklenice vypláchněte vodou. Vyplatí se to.

Jak se zbavit octomilek

A pozor na lákadla v podobě plechovek. Na ta často zapomínáme a octomilky mají zatím v jejich útrobách pré. Takže základní pravidlo zní: Co nedopijete, uložte do lednice nebo vylijte. Sklenice a další nádobí pak okamžitě omyjte nebo vložte do myčky. A plechovky nebo nápojové kartony ukládejte do odpadkového koše v neprodyšném igelitovém obalu nebo se s nimi okamžitě vypravte do popelnice.

Výskyt octomilek – prevence

Rozhodně si pohlídejte čistotu na všech frontách. A jako první se zaměřte na odpad a koš. Odpad u dřezu propláchněte octem nebo dovnitř nasypte prášek do pečiva nebo jedlou sodu. To jsou opravdu levné čističe, jež zastanou většinu běžného úklidu. Jestliže jste však tuto část své domácnosti dlouhodobě zanedbávali, vezměte si na pomoc raději silnější pomocníky v podobě chemie. Odstraníte tak usazeniny, v nichž by octomilky mohly také přežívat a to byste určitě nechtěli.

Další štací vašeho úklidového snažení pak určitě musí být i odpadkový koš. Ten nejdříve vymyjte prostředkem na nádobí případně jiným úklidovým pomocníkem a pak ho zbavte všech nežádoucích pachů prostřednictvím octa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *